Muratcan Gümüş

Muratcan Gümüş, Kasım 2017.

Merhaba okuyucu,

öncelikle kişisel bloguma hoş geldiniz!

İstanbul‘da doğdum. Ortaokul son sınıfın sonlarına doğru Avusturya‘ya geldim. O gün bugündür buralardayım.

Mesleğini, seyahat etmeyi, Japon yoldaşı Nikon ile özel anları fotoğraflamayı, kitap karıştırmayı ve araştırmayı seven bir inşaat mühendisiyim. Avusturya‘daki eğitim hayatıma dair vermiş olduğum bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Blog yazmaya öğrencilik yıllarımda yapmış olduğum seyahatleri konu alan sirtcantaligezgin.com‘da başladım. Şu anda okuduğunuz bu blog ise, içeriği ve hedefleri üzerine 04.09.16 tarihli “Kişisel Blog” başlıklı yazıyla hayata geçirildi.

Kişisel tecrübelerimden yola çıkarak ağırlıklı olarak Avusturya’da yaşam ve Avusturya’da üniversite eğitimi ekseninde dönen içerikler üretmeye gayret gösteriyorum. Bunun yanı sıra okul psikoloğu olan eşim Zehra Gümüşün de desteğiyle genel olarak Avusturya’da eğitim konusuna da değinmeye çalışıyorum.

Bu blog bir anlamda yaşadığım şehir Viyana‘yı daha iyi tanıyabilme adına bir deneme olarak da algılanabilir. Her geçen gün daha sevdiğim bu şehrin tarihi mekânları hakkında bilgi topluyor ve öğrendiklerimi fotoğraflar eşliğinde detaylı bir şekilde Viyana Gezilecek Yerler başlığı altında bu şehri yakından tanımak isteyen kişilerle paylaşmaya çalışıyorum.

Tüm bunların yanı sıra Avusturya ile bir bağlantısı olan değerli insanlarla söyleşiler yaparak bu ülkede sahip oldukları tecrübelerini daha çok kişiye ulaştırmaya gayret gösteriyorum.

Kişisel blogumda güzel vakit geçirmeniz dileğimle.

Muratcan Gümüş

www.muratcangumus.com

 

P.S.: Blogta okuduğunuz bir yazı ya da gördüğünüz bir fotoğraf hoşunuza gitti ve herhangi bir platformda paylaşmak mı istiyorsunuz? Üretmiş olduğum tüm içeriklerin kullanım haklarına dair detaylı bilgi için bkz. Kullanım Şartları.