Muratcan Gümüş

Muratcan Gümüş, Kasım 2017.

Merhaba okuyucu,

öncelikle kişisel bloguma hoş geldiniz!

İstanbul‘da doğdum. Ortaokul son sınıfın sonlarına doğru Avusturya‘ya geldim. O gün bugündür buralardayım.

Mesleğini, seyahat etmeyi, Japon yoldaşı Nikon ile özel anları fotoğraflamayı, bisiklet sırtında birkaç günlük turlar düzenlemeyi, kitap karıştırmayı ve araştırmayı seven bir inşaat mühendisiyim (Avusturya‘daki eğitim hayatıma dair vermiş olduğum bilgilere buradan ulaşabilirsiniz).

Bir blog yazmaya öğrencilik yıllarımda yapmış olduğum seyahatleri konu alan sirtcantaligezgin.com‘da başladım. Şu anda okuduğunuz blogumu ise, içeriği ve hedefleri üzerine 04.09.16 tarihli “Kişisel Blog” başlıklı yazıyla hayata geçirdim ve o günden bu yana boş zamanım el verdikçe güncel tutmaya gayret gösteriyorum.

Bu bloğu daha fazla öğrenebilmek adına bir deneme olarak görüyorum. Örneğin yaşadığım ve her geçen gün daha sevdiğim güzel şehir Viyana ve genel olarak Avusturya hakkında çeşitli konularda bilgiler topluyor ve öğrendiklerimi fotoğraflar eşliğinde detaylı bir şekilde Viyana Gezilecek Yerler vb. başlığı altında bu şehri yakından tanımak isteyen kişilerle paylaşarak bir taraftan bu ülkeyi daha iyi tanıyabilmeyi, diğer taraftandan da öğrendiklerimi pekiştirmeyi hedefliyorum.

Yine aynı şekilde kişisel tecrübelerimden yola çıkarak ağırlıklı olarak Avusturya’da yaşam ve Avusturya’da üniversite eğitimi ekseninde dönen içerikler üreterek, elimden geldiğince bu konularda da bildiklerimin güncelliklerini korumaya gayret gösteriyorum. Bunun yanı sıra Viyana devlet okullarında psikolog olarak görev yapan eşim Zehra Gümüşün de desteğiyle genel olarak bir hayli karmaşık olabilen Avusturya’da eğitim konusunu daha iyi kavrayabilme çabası içerisindeyim.

Tüm bunların yanı sıra Avusturya ile bir bağlantısı olan değerli insanlarla söyleşiler yaparak bu ve diğer ülkelerde sahip oldukları tecrübelerinden istifade etmeyi ve daha çok kişiye ulaştırarak onların da bu bilgilerden faydalanabilmelerini arzu ediyorum.

Birlikte daha fazla öğrenebilmek üzere diyor, kişisel blogumda güzel vakit geçirmenizi temenni ediyorum.

Muratcan Gümüş

www.muratcangumus.com

 

P.S.: Blogta okuduğunuz bir yazı ya da gördüğünüz bir fotoğraf hoşunuza gitti ve herhangi bir platformda paylaşmak mı istiyorsunuz? Üretmiş olduğum tüm içeriklerin kullanım haklarına dair detaylı bilgi için bkz. Kullanım Şartları.